Royal Maris

Atrakcje

 

Historia Ustki

Ustka to znany i lubiany przez Polaków kurort nadmorski, w którym wczasowicze mogą raczyć się kąpielą w Morzu Bałtyckim w aż dwóch obszernych strzeżonych kąpieliskach. Ustka to również miasto o statusie uzdrowiska. Panuje tu specyficzny, leczniczy mikroklimat. Co istotne dla wczasowiczów i kuracjuszy, ten mikroklimat powoduje, że Ustka to – cytując informatory sprzed 1914 r. – „miejscowość letniskowa, wolna od plagi komarów”.

Ustka to miejsce z wieloma zabytkami i atrakcjami turystycznymi, dzięki czemu również osoby, które preferują spędzać wakacyjny czas na zwiedzaniu, będą zadowolone z pobytu u nas. Ustka to miejsce z rozległą historią, o czym niech świadczy fakt, że udokumentowana historia tego miasta sięga aż 1310 roku. Miasto na przestrzeni tak wielu stuleci było świadkiem mnóstwa wydarzeń historycznych, choćby wspomnieć potop szwedzki czy II wojnę światową. To właśnie w okolicy Ustki, w czasie działań wojennych w 1945 r., doszło do największej katastrofy morskiej w dziejach – zatopienia transportowca MS Wilhelm Gustloff, w wyniku czego śmierć poniosło 6 razy więcej ludzi niż na statku RMS Titanic.


Zwiedzanie

Jeżeli zainteresowała Państwa historia Ustki, w szczególności ta związana z II wojną światową, możecie Państwo odwiedzić Bunkry Bluchera – kompleks poniemieckich bunkrów zaadaptowanych do nowoczesnego, multimedialnego muzeum, gdzie poza klasycznym zwiedzaniem, mogą Państwo postrzelać z broni ASG czy zjeść prawdziwą wojskową grochówkę. Miejsce idealne na rodzinny wypad!

Ustka oferuje Państwu również zwiedzanie:

  • urokliwej latarni morskiej;
  • odrestaurowanych domków rybackich i kamieniczek z przełomu XIX i XX wieku;
  • Domu Pracy Twórczej z 1890 r.;
  • Muzeum Ziemi Usteckiej;
  • Muzeum Chleba.


Aktywny wypoczynek

Ustka to również wspaniałe miejsce dla tych, którzy preferują aktywny wypoczynek. Dzięki Kładce Usteckiej - nowej atrakcji technicznej, która umożliwia przejście na drugi brzeg rzeki Słupi już w samym Porcie - mogą Państwo eksplorować mniej zabudowaną, miejscami półdziką Zachodnią Plażę.

Ustka oferuje wspaniałe warunki dla miłośników wycieczek rowerowych czy nordicwalkingu. W tym celu do Państwa dyspozycji jest urokliwy Pomorski Szlak Św. Jakuba. Jest on częścią Drogi Św. Jakuba, czyli najstarszego na naszym kontynencie szlaku pielgrzymkowego, a tym samym i turystycznego, prowadzącego do hiszpańskiego miasta Santiago de Compostela. Ustka jest także częścią trasy rowerowej EuroVelo 10.

Dla Państwa aktywnych pociech, Ustka oferuje park linowy, zlokalizowany przy Trakcie Solidarności.

Jeżeli atrakcje Ustki okażą się dla Państwa niewystarczające, mogą Państwo odwiedzić pobliskie atrakcje:

  • Słowiński Park Narodowy ze swoimi ruchomymi wydmami;
  • Skansen słowiańskiej wioski Kluki czy też Krainę w Kratę we wsi Swołowa;
  • Odległą o zaledwie 10 km Dolinę Charlotty, która oferuje Państwu park linowy, stadninę koni, mini zoo, fokarium, restaurację na wodzie, amfiteatr czy SPA;
  • Aquapark w Redzikowie (ok. 20 km od Ustki);
  • liczne SPA i baseny usteckich hoteli dostępne również dla osób niebędących gośćmi obiektów.


Kultura

Miłośnikom kultury polecamy przybyć do Ustki na początku lipca, kiedy to odbywa się Festiwal Sztucznych Ogni – coroczna impreza organizowana w pierwszy weekend lipca.

Do Państwa dyspozycji jest także kino Delfin - jedno z najstarszych polskich kin, gdzie oprócz współczesnego repertuaru filmowego zobaczyć można wystawę starych projektorów.

W odległym o 17 km Słupsku, na Zamku Książąt Pomorskich, mogą Państwo podziwiać największą w Europie kolekcję prac Witkacego.

Atrakcje
Atrakcje
Atrakcje
Atrakcje
Atrakcje
Atrakcje
Atrakcje
Atrakcje

Przejdź do góry strony